Nespornou výhodou zahradních staveb je neustálý přísun přirozeného světla. I v zimní zahradě máte díky velkým proskleným stěnám stále k dispozici čerstvé sluneční paprsky. Jak s tímto aspektem maximálně pracovat?
Přirozené světlo pro naše zdraví
Práce s přirozeným světlem a jeho maximální využití je gró moderní architektury. Jeho dostatek či nedostatek výrazně ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme. V našich domovech trávíme většinu času a je důležité, abychom se zde cítili maximálně příjemně. Každý aspekt má následně vliv na kvalitu práce a odpočinku.
Tvorba vitamínu D, vliv na cirkadiánní rytmus a lepší pozornost. Pozitivních efektů přirozeného světla na náš organismus je bezpočet a každý z nás ví, že pobyt pod nezakrytým nebem je pro zdraví prospěšný. Vždyť drtivá většina z nás má lepší náladu za slunečního letního dne než v průběhu tmavé zimy. Zde může pomoci zimní zahrada či pergola.
Otevřená zimní zahrada
Obě zahradní stavby zvětšují interiér domu o další prostor. O prostor, který je v přímém kontaktu s přírodou. A pokud sem přesuneme většinu aktivit, například stále běžnější home office, jistě získáme pár bodů do pozitivní nálady.
Především v zimní zahradě můžeme trávit i deštivé či chladnější dny. Její konstrukce byla očesána na jednoduchý tvar, který dává dostatek prostoru pro velké skleněné stěny. Přirozenému světlu nic nebrání k přístupu dovnitř. V případě hezkého počasí, lze boční stěny zcela otevřít.
Nepodceňte ani výběr zastřešení. Sklo funguje jinak než polykarbonát. Vždy je třeba myslet na orientaci zimní zahrady a sílu slunečních paprsků. V nabídce je také široké portfolio stínících prvků. Otočné lamely bioklimatických zimní zahrad nabízejí vyšší úroveň práce s přirozeným světlem. Jejich sklon je možné přizpůsobit intenzitě slunečních paprsků. Zde se vždy budete cítit maximálně pohodlně.